Môžeme Vám poradiť?
Môžeme Vám poradiť?
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 

CYKLO KEMP Petra Sagana 2017 - IV. ročník

Dovoľte, aby sme Vám predstavili nový projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, ktorý je určený pre chlapcov a dievčatá vo veku od 10 do 16 rokov. Kemp ponúkame pre deti so základnými zručnosťami v horskej cyklistike. V tomto roku organizujeme už štvrtý ročník.

 


CYKLO KEMP
Petra Sagana
IV. ročník


0908 930 083

Cena a termíny

 Termíny:
8 - 15.júl 2017 - vypredané
15 - 22. júl 2017 - vypredané
26.august - 2.september 2017 - voľné

Cena: 295 €/osoba/7 nocí

Cena zahŕňa:
- tréner/lektor
- škola servisu a údržby biku, zabezpečuje Specialized
- výživový poradca a kondičný tréner: školenie o správnej výžive športovca a cyklistu, kompenzačné a silové cvičenia
- 7x ubytovanie v 3*** chatách
- plná penzia
- ľahká údržba bicyklov (lepenie, drobné opravy)
- darček od Petra Sagana

Cyklistický kemp Petra Sagana - v tomto roku už IV. ročník pre chlapcov a dievčatá vo veku od 10 do 16 rokov. Kemp ponúkame pre deti so zručnosťami v horskej cyklistike. Garantom cyklistického kempu je Mgr. Peter Zánický tréner Petra Sagana až do juniorského veku. Cieľom cyklistického kempu je oboznámiť účastníkov s „trikmi“ v horskej cyklistike v malebnej prírode Malej Fatry, kde trénoval aj Peter Sagan.

Ako sa zlepšiť v jazde do kopca? Ako zjazdovať v teréne?... a veľa ďalších „malých“ tajomstiev cyklistiky odhalíme počas tohto kempu. Celodenný program v krásnej prírode Malej Fatry značenými cyklochodníkmi, na výber sú značené cyklotrasy v celkovej dĺžke viac ako 600 km. Večerné prednášky o športovom stravovaní, zlepšovaní kondície a pozrieme si tiež prezentáciu o začiatkoch Petra Sagana. Účastníci si môžu na mieste vyskúšať aj bicykel Petra Sagana na ktorom súťažil na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike!!

Garanti kempu:

Mgr. Peter Zánický – vyštudoval UMB v Banskej Bystrici, Pedagogickú fakultu – odbor telesná výchova. Aktívne pracuje v cestovnom ruchu ako sprievodca. V minulosti učil telesnú výchovu a absolvoval množstvo letných táborov a športových sústredení ako športový tréner a pedagóg. Trénoval Petra Sagana od jeho začiatku kariéry až do prestupu do tímu Liquigas(spolu 10 rokov). Počas jeho trénerskej kariéry sa Peter Sagan stal Majstrom sveta v horskej cyklistike.

Ing. Peter Chrapčiak – majiteľ chát, ktorý dlhoročne pracuje v oblasti cestovného ruchu a značenia cyklotrás a rozvoja cykloturistiky v Malej Fatre. Aktívne pracuje aj v oblastnej organizácií cestovného ruchu Malá Fatra.

Pavol Pápež – bývalý cyklista Cyklistického spolku Žilina, kde jazdil aj Peter Sagan


0908 930 083
 
 

PROGRAM KEMPU/zmena programu vyhradená/Sobota
Príchod „mladých saganovcov“ do kempu. Kto bude náš tréner? S kým budem na izbe? Kde si odložím svoj bike? Oboznámenie sa s kempom. Úvodný „cykloprológ“ v okolí chaty. Večera. Zoznámenie sa účastníkov prostredníctvom interaktívnych hier.

Nedeľa
Raňajky, rozdelenie účastníkov podľa výkonnosti do skupín. Viete čo je jazda v háku? Dvojičky? Ideme Talianov? Áno, dozviete sa cyklistický slang aký používajú aj najväčší cyklistický profesionáli :-). Jazda v teréne.
Poobedňajší relax. Jazda zručnosti na bicykloch v blízkosti chaty. Nemusíte sa vôbec báť, jazda na zadnom kolese nie je nevyhnutná :-). Večera. Spoločenský program. Pozrieme si na videu etapu s víťazným dojazdom Petra Sagana a povieme si čo to o stratégií šprintérov v záverečnom dojazde.

Pondelok
Raňajky. Dnes nás čaká niečo dlhšie a zistíme prečo je vytrvalosť základným kameňom výkonnosti. Neskorší obed. Poobedňajší relax. Dnes si možno aj zdriemnete :-) Návšteva plavárne respektíve sauna, výrivka. Večera. Spoločenský program.....a môžeme spolu pozrieť fotky, keď bol Peťo vo veku ako si práve Ty!!

Utorok
Raňajky. Jazda v technicky náročnejšom teréne, kde si ukážeme rôzne techniky prípadné video tvojej jazdy. Viete o dôležitostí práce rúk v teréne? Zahráme si štrnganú? Ako minimalizovať možnosť pádu, alebo ako padať? Všetko sa naučíme.
Obed. Poobedňajší relax. Technická časť:  výmena kolesa, oprava defektu, nastavenie posedu a podobné dôležitá rady pre cyklistu). Večera. Večerná video analýza videa z Tvojej jazdy. Spoločenské hry.

Streda
Raňajky. Súťaž na bicykloch – orientačné preteky "Hľadáme poklad na bicykli". Obed. Poobedňajší relax. Ľahká turistika na miesto, kde sa narodil náš najnámejší zbojník Juraj Jánošík. Večera a spoločenský program.

Štvrtok
Raňajky. Jazda v teréne. Jazda na bicykli do Vrátnej doliny prípadne kabínkovou sedačkou pod Chleb respektíve Horné a Dolné Diery. Neskorý obed. Poobedňajší relax. Večera. Voľný program.

Piatok
Raňajky. Súťaž účastníkov kempu o Pohár Petra Sagana (hendikepovný štart podľa veku a podobne). Obed. Poobedňajší relax. Večera. Vedomostný test – Čo sme sa naučili na cyklokempe a čo vieme o Petrovi Saganovi.

Sobota
Raňajky. Odovzdávanie certifikátov cyklistického kempu. Uvoľnenie ubytovania a odchod účastníkov.
 

Cena a termíny

Partner/organizátor kempu: Občianske združenie CYKLISTICKÁ DETSKÁ TOUR


Partneri kempu:

Termíny:
8 - 15.júl 2017 - vypredané
15 - 22. júl 2017 - vypredané
26.august - 2.september 2017 - voľné

Cena: 295 €/osoba/7 nocí

Cena zahŕňa:
- tréner/lektor
- škola servisu a údržby biku, zabezpečuje Specialized
- výživový poradca: školenie o správnej výžive športovca a cyklistu
- 7x ubytovanie v 3*** chatách, izby: 1x2, 1x3+1, 1x4+1
- plná penzia
- ľahká údržba bicyklov (lepenie, drobné opravy)
- darček od Petra Sagana

Stravovanie

Raňajky – formou bufetových stolov
Obed – polievka, hlavné jedlo, múčnik
Večera – hlavné jedlo
Ku každému chodu je podávaný čaj, nealko

Ubytovanie

Ubytovanie v 3* chatách s certifikátmi „Vstúpte s deťmi, Vitajte cyklisti“ Ubytovanie ponúkame v Terchovej v Chate Uhorčík, Ilčík a Rajnoha s plnou penziou a celodennou starostlivosťou o účastníkov kempu.

Povinná výbava účastníka

  • horský bicykel v dobrom technickom stave
  • cyklistická prilba a športové oblečenie do každého počasia (cyklistické tretry nie sú podmienkou)

Každý účastník obdrží minimálne 10 dní pred cyklokempom Záverečné informácie, kde nájde všetko podstatné a nevyhnutné.

Za zdravotný stav zodpovedá rodič. Doporučujeme prehliadku u telovýchovného lekára pred kempom (nie je podmienkou).


0908 930 083
O zaradení do kempu rozhoduje dátum prijatia rezervácie.
Kapacita kempu je obmedzená počtom 20 osôb na jeden termín.
 

Foto KEMP SAGAN 2016, III. ročník

Foto KEMP SAGAN 2015, II. ročník

Foto/video KEMP SAGAN 2014, I. ročník

Chaty a ubytovanie


0908 930 083

 
© 2017 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic