Môžeme Vám poradiť?
Môžeme Vám poradiť?
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 

CYKLO KEMP Petra Sagana 2019 - VI. ročník

Dovoľte, aby sme Vám predstavili nový projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, ktorý je určený pre chlapcov a dievčatá vo veku od 10 do 18 rokov. Kemp ponúkame pre deti so základnými zručnosťami v horskej cyklistike. V roku 2019 organizujeme už šiesty ročník.

 
Referencia z turnusu 2017:

"Ja som sa chcela ešte raz veľmi poďakovať všetkým za starostlivosť, tréning proste za to, že realizujete takýto super kemp. Stanka bola veľmi nadšená, plná zážitkov, myslím, že ju to dokonca ešte viac naštartovalo k tomu biku. A čo je u nej prekvapujúce, lebo s jedlom sa moc nekamaráti veľmi si pochvaľovala kuchyňu (sem tam sa prekonala a niektoré recepty, že boli vynikajúce). Prajem ešte príjemné strávenie leta a úspešný 3. turnus.

S pozdravom, Diana S."

CYKLO KEMP
Petra Sagana
VI. ročník


0908 930 083

Cena a termíny 2019

Termíny:
7-14. Júl 2019
17-24. August 2019

Cena: 299 €/osoba/8 dní (z toho 7 nocí)

Cena zahŕňa:
- tréner/lektor
- škola servisu a údržby biku, zabezpečuje Specialized
- výživový poradca a kondičný tréner: školenie o správnej výžive športovca a cyklistu, kompenzačné a silové cvičenia
- 7x ubytovanie v 3*** chatách
- plná penzia
- ľahká údržba bicyklov (lepenie, drobné opravy)
- darček od Petra Sagana

Cyklistický kemp Petra Sagana - v tomto roku už VI. ročník pre chlapcov a dievčatá vo veku od 10 do 18 rokov. Kemp ponúkame pre deti so zručnosťami v horskej cyklistike. Garantom cyklistického kempu je Mgr. Peter Zánický tréner Petra Sagana až do juniorského veku. Cieľom cyklistického kempu je oboznámiť účastníkov s „trikmi“ v horskej cyklistike v malebnej prírode Malej Fatry, kde trénoval aj Peter Sagan.

Ako sa zlepšiť v jazde do kopca? Ako zjazdovať v teréne?... a veľa ďalších „malých“ tajomstiev cyklistiky odhalíme počas tohto kempu. Celodenný program v krásnej prírode Malej Fatry značenými cyklochodníkmi, na výber sú značené cyklotrasy v celkovej dĺžke viac ako 600 km. Večerné prednášky o športovom stravovaní, zlepšovaní kondície a pozrieme si tiež prezentáciu o začiatkoch Petra Sagana. Účastníci si môžu na mieste vyskúšať aj bicykel Petra Sagana na ktorom súťažil na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike!!

Garanti kempu:

Mgr. Peter Zánický – vyštudoval UMB v Banskej Bystrici, Pedagogickú fakultu – odbor telesná výchova. Aktívne pracuje v cestovnom ruchu ako sprievodca. V minulosti učil telesnú výchovu a absolvoval množstvo letných táborov a športových sústredení ako športový tréner a pedagóg. Trénoval Petra Sagana od jeho začiatku kariéry až do prestupu do tímu Liquigas(spolu 10 rokov). Počas jeho trénerskej kariéry sa Peter Sagan stal Majstrom sveta v horskej cyklistike.

Ing. Peter Chrapčiak – majiteľ chát, ktorý dlhoročne pracuje v oblasti cestovného ruchu a značenia cyklotrás a rozvoja cykloturistiky v Malej Fatre. Aktívne pracuje aj v oblastnej organizácií cestovného ruchu Malá Fatra.

Pavol Pápež – bývalý cyklista Cyklistického spolku Žilina, kde jazdil aj Peter Sagan


0908 930 083
 
 

PROGRAM KEMPU/zmena programu vyhradená/Sobota
Príchod „mladých saganovcov“ do kempu. Kto bude náš tréner? S kým budem na izbe? Kde si odložím svoj bike? Oboznámenie sa s kempom. Úvodný „cykloprológ“ v okolí chaty. Večera. Zoznámenie sa účastníkov prostredníctvom interaktívnych hier.

Nedeľa
Raňajky, rozdelenie účastníkov podľa výkonnosti do skupín. Viete čo je jazda v háku? Dvojičky? Ideme Talianov? Áno, dozviete sa cyklistický slang aký používajú aj najväčší cyklistický profesionáli :-). Jazda v teréne.
Poobedňajší relax. Jazda zručnosti na bicykloch v blízkosti chaty. Nemusíte sa vôbec báť, jazda na zadnom kolese nie je nevyhnutná :-). Večera. Spoločenský program. Pozrieme si na videu etapu s víťazným dojazdom Petra Sagana a povieme si čo to o stratégií šprintérov v záverečnom dojazde.

Pondelok
Raňajky. Dnes nás čaká niečo dlhšie a zistíme prečo je vytrvalosť základným kameňom výkonnosti. Neskorší obed. Poobedňajší relax. Dnes si možno aj zdriemnete :-) Návšteva plavárne respektíve sauna, výrivka. Večera. Spoločenský program.....a môžeme spolu pozrieť fotky, keď bol Peťo vo veku ako si práve Ty!!

Utorok
Raňajky. Jazda v technicky náročnejšom teréne, kde si ukážeme rôzne techniky prípadné video tvojej jazdy. Viete o dôležitostí práce rúk v teréne? Zahráme si štrnganú? Ako minimalizovať možnosť pádu, alebo ako padať? Všetko sa naučíme.
Obed. Poobedňajší relax. Technická časť:  výmena kolesa, oprava defektu, nastavenie posedu a podobné dôležitá rady pre cyklistu). Večera. Večerná video analýza videa z Tvojej jazdy. Spoločenské hry.

Streda
Raňajky. Súťaž na bicykloch – orientačné preteky "Hľadáme poklad na bicykli". Obed. Poobedňajší relax. Ľahká turistika na miesto, kde sa narodil náš najnámejší zbojník Juraj Jánošík. Večera a spoločenský program.

Štvrtok
Raňajky. Jazda v teréne. Jazda na bicykli do Vrátnej doliny prípadne kabínkovou sedačkou pod Chleb respektíve Horné a Dolné Diery. Neskorý obed. Poobedňajší relax. Večera. Voľný program.

Piatok
Raňajky. Súťaž účastníkov kempu o Pohár Petra Sagana (hendikepovný štart podľa veku a podobne). Obed. Poobedňajší relax. Večera. Vedomostný test – Čo sme sa naučili na cyklokempe a čo vieme o Petrovi Saganovi.

Sobota
Raňajky. Odovzdávanie certifikátov cyklistického kempu. Uvoľnenie ubytovania a odchod účastníkov.
 

Cena a termíny 2019

Partner/organizátor kempu: Občianske združenie CYKLISTICKÁ DETSKÁ TOUR


Partneri kempu:

Termíny:
6-13. Júl 2019
17-24. August 2019

Cena: 299 €/osoba/8 dní (z toho 7 nocí)

Cena zahŕňa:
- tréner/lektor
- škola servisu a údržby biku, zabezpečuje Specialized
- výživový poradca: školenie o správnej výžive športovca a cyklistu
- 7x ubytovanie v 3*** chatách, izby: 1x2, 1x3+1, 1x4+1
- plná penzia
- ľahká údržba bicyklov (lepenie, drobné opravy)
- darček od Petra Sagana
 

Stravovanie

Raňajky – formou bufetových stolov
Obed – polievka, hlavné jedlo, múčnik
Večera – hlavné jedlo
Ku každému chodu je podávaný čaj, nealko

Ubytovanie

Ubytovanie v 3* chatách s certifikátmi „Vstúpte s deťmi, Vitajte cyklisti“ Ubytovanie ponúkame v Terchovej v Chate Uhorčík, Ilčík a Rajnoha s plnou penziou a celodennou starostlivosťou o účastníkov kempu.

Povinná výbava účastníka

  • horský bicykel v dobrom technickom stave
  • cyklistická prilba a športové oblečenie do každého počasia (cyklistické tretry nie sú podmienkou)

Každý účastník obdrží minimálne 10 dní pred cyklokempom Záverečné informácie, kde nájde všetko podstatné a nevyhnutné.

Za zdravotný stav zodpovedá rodič. Doporučujeme prehliadku u telovýchovného lekára pred kempom (nie je podmienkou).


0908 930 083
O zaradení do kempu rozhoduje dátum prijatia rezervácie.
Kapacita kempu je obmedzená počtom 20 osôb na jeden termín.
 

Foto KEMP SAGAN 2018, V. ročník
© 2019 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic
farmacias de guardia en la linea http://genericpillsrxpharmacy.com