Môžeme Vám poradiť?
Môžeme Vám poradiť?
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 
 

Čo si zobrať na dovolenku s deťmi 

Aby sme si ušetrili starosti na dovolenke, hlavne pokiaľ cestujeme aj s deťmi, vždy je dobré sa na dovolenku vopred pripraviť. K tomu určite patrí aj vopred si premyslieť všetko, čo by sme mohli na dovolenke s deťmi potrebovať. Na dovolenke totiž môžu nastať situácie, ktoré by sme doma zvládli hravo, ale v cudzom prostredí s minimom prostriedkov môže ich byť zvládanie náročnejšie. Preto by sme nemali podceniť prípravu a pripraviť si všetko, čo môžeme na dovolenke s deťmi potrebovať.

Základné dokumenty a poistenie

Dovolená na horách na SlovenskuV žiadnom prípade by sme nemali zabudnúť na základné doklady a dokumenty. Jedným z takých je napríklad zdravotný preukaz poistenia. Nikdy nevieme, kedy ho môžeme potrebovať a v prípade jeho absencie môže byť ošetrenie a návšteva lekára komplikovanejšia. Pokiaľ cestujeme do inej ako domovskej krajiny, taktiež treba myslieť na pas pre dieťa. V prípade inej ako domovskej krajiny taktiež treba myslieť na poistenie pre dieťa ale aj pre dospelých, ktoré sa môže hodiť v prípade nepredvídaných okolností.

Lieky, detská drogéria a kozmetika

Dovolená na horách na SlovenskuNa dovolenke môže byť komplikovanejšie riešiť situácie, keď dieťa ochorie, ako v domácom prostredí. Preto by sme nemali zabudnúť zbaliť so sebou lieky na základne detské choroby. Určite sa oplatí zobrať so sebou aj teplomer. Detskú drogériu používame dennodenne, a tak aj taká drobnosť ako napríklad zabudnuté vlhčené utierky by mohli dovolenku znepríjemniť. V zime sa detská pokožka vysušuje rýchlejšie, preto je dobré so sebou zobrať hydratačný krém. V lete zase nesmieme zabudnúť na krém na opaľovanie, obzvlášť pokiaľ ideme do hôr, kde je vyššia intenzita slnečného žiarenia. Rovnako sa hodí detský krém po opaľovaní.

Strava, oblečenie, hračky

Pokiaľ má dieťa špeciálnu stravu, musíme na to myslieť už pred dovolenkou. Nie vždy sa nám podarí rýchlo na dovolenke zohnať to, čo práve potrebujeme, tak aby sme nestrávili veľkú časť zháňaním špeciálnej stravy po obchodoch. Oblečenie vhodne volíme podľa ročného obdobia a predpovedi počasia. V horách sa určite hodí aj detský pršiplášť, nech už je predpoveď počasia akákoľvek. A čo by nemalo na dovolenke chýbať? No predsa obľúbená hračka. S ňou bude každodenné zaspávanie a zobúdzanie sa určite príjemnejšie.

NOVÉ   Zima 2018/2019  

Zľava 30% na skipas
ZADARMO wellness
 
Platnosť: 16.1.-12.3.2017

od 108,50 €/osoba/7 nocí
 

Zobraziť celú ponuku Zima 2018/2019
© 2019 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic
farmacias de guardia en la linea http://genericpillsrxpharmacy.com