Môžeme Vám poradiť?
Môžeme Vám poradiť?
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 
 

Nordic Walking - moderný šport

Väčšina ľudí, ktorí sa venujú chôdzi pre zdravie, sa v istom bode začne nudiť a samotná chôdza im neprináša zlepšenie fyzickej kondície. Ak je to i váš prípad, možno je načase prejsť na Nordic Walking- severskú chôdzu pomocou palíc. Že vám nič vám tento výraz nehovorí? Nevadí, predstavíme vám tento šport, ktorý bol pôvodne zavedený ako letný tréning pre lyžiarov- bežcov. Stal sa samostatnou športovou disciplínou a v súčasnosti sa mu venuje vyše sedem miliónov Európanov.

Nielenže sa pri Nordic Walking spaľuje až o 40% kalórií viac ako pri bežnej chôdzi, ale navyše sa zlepšuje držanie tela. Využívajú sa pri ňom špeciálne palice, ktoré spolu s pažami nesú všetky otrasy, ktoré by inak absorbovali kolená, chrbát a bedrá. Nordic Walking je vhodný pre ľudí každého veku, atlétov, deti i dospelých. Je to šport, ktorý nezaťažuje kolená a posilňuje svalstvo celého tela.

Zdravé srdce
Keďže pálite viac kalórií, takisto „nútite“ vaše srdce k väčšiemu výkonu. Inými slovami, je to osožné pre váš kardiovaskulárny systém. Nemusíte bežať, keďže beh „dáva zabrať“ kolenám.

Posilňovanie
V istom výskume uskutočnenom vo Fínsku, vedci zistili, že pri Nordic Walking sa zapájajú svaly trupu a chrbát a znižuje sa bolesť pliec a krku. Hoci je nepravdepodobné, že by ste pri tomto športe nabrali obrovské svaly, kolísavý pohyb palíc je ideálny na zvýšenie pevnosti svalov.

Vždy s úsmevom
Nordic Walking pomáha zlepšiť náladu rovnako ako chôdza alebo beh. Stimuluje sa uvoľňovanie chemických látok- endorfínov, ktoré podporujú dobrú náladu. Takisto sa zvyšuje chuť na cvičenie a hladina energie.

Za málo
Výstroj potrebný k Nordic Walking nie je drahý. Najdôležitejšie sú palice, ktorých cena sa pohybuje v desiatkach Eur. (už od 25 Eur) Čo sa týka oblečenia, malo by byť pre cvičenca pohodlné a malo by patriť k jeho obľúbenému kúsku zo šatníka, keďže Nordic Walking sa dá praktizovať v akomkoľvek podnebí. Oblečenie je obmedzené len počasím a poveternostnými podmienkami. V zime však netreba zabudnúť na rukavice, ktoré chránia ruky pred nepríjemným počasím.

Nordic Walking ponúka lacný a účinný spôsob ako sa dostať do dobrej fyzickej kondície a zároveň okoreniť bežnú chôdzu. Navyše ...

  • sa stanete aktívnejším
  • schudnete
  • užijete si pobyt vonku
  • stretnete sa s novými ľuďmi a zabavíte sa

Sme radi, ak vás nadchla myšlienka vyskúšať Nordic Walking a prajeme vám pri ňom veľa zábavy a veľa spálených kalórií.

Ilustračné foto - Flickr.com

Pridané: 6.3.2011

Všetky príspevky na blogu >

© 2019 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic
farmacias de guardia en la linea http://genericpillsrxpharmacy.com