Môžeme Vám poradiť?
Môžeme Vám poradiť?
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 
 

Turzovské slávnosti na Oravskom hrade

Pozývame vás na pestrý program Turzovských slávností na Oravskom hrade. Slávnosti sa konajú v sobotu a nedeľu 30.4. a 1.5.2011.

V rámci programu uvidíte šermiarske súboje alebo v nedeľu stavanie mája s folklórnym súborom Oravan. Počas osláv sa koná turzov remeselnícky jarmok.

VSTUP NA NÁDVORIE ORAVSKÉHO HRADU VOĽNÝ!

 

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava pripravilo na prvý májový víkend odomykanie Oravského hradu do novej turistickej sezóny. Toto tradičné podujatie sa začína 30.04.2011 o 9:30 hod slávnostným sprievodom. Program bude pokračovať o 10:00 hod. odomykaním hradu, o 11:00 svätou omšou v Kaplnke sv. Michala a o 13:00 hod odovzdajú poddaní povinné renty. Nádvorie ožije remeselníckym jarmokom, rozvoniavať budú tradičné jedlá a návštevníkov čakajú aj mnohé prekvapenia pre deti i dospelých.

01.05.2011 bude víkendový program pokračovať o 13:00 stavaním mája so súborom Oravan. Zaujímavosťou bude rozprávanie o tradíciách stavania májov na Orave.

Pozývame všetkých milovníkov histórie a tradícií na Oravský hrad. Podujatie sa bude konať na hlavnom nádvorí a vstup pre návštevníkov je voľný. Vstupné na klasické prehliadky expozícií Oravského hradu so sprievodcom v čase od 08:30 do 17:00 zostáva nezmenené.

Pridané: 25.4.2011

Všetky príspevky na blogu >

© 2019 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic
farmacias de guardia en la linea http://genericpillsrxpharmacy.com