Môžeme Vám poradiť?
Môžeme Vám poradiť?
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 
 

Terchová

Terchová, obec preslávená najznámejším slovenským zbojníkom - Jurajom Jánošíkom, patrí so svojimi vyše 4000 obyvateľmi k historickým skvostom Slovenska. V minulosti táto lokalita slúžila hlavne ako prechod medzi Považím a Oravou. V súčasnosti patrí malofatranská príroda a jej krásy k vyhľadávaným miestam turistov. Nielen slovenskí cestovatelia, ale i poľskí a českí návštevníci si Terchovú a jej okolie vyberajú za cieľ svojich potuliek. Diaľnica z Bratislavy do Žiliny umožňuje ľahký prístup k tejto obci, takisto i diaľničné úseky a cesty prvej triedy z Košíc. 

Už spomínaná Malá Fatra je súčasťou Západných Karpát. Táto oblasť je priam predurčená na trávenie dovolenky. Horské chodníky nachádzajúce sa v lone panenskej prírody lákajú turistov všetkých vekových kategórií. Navyše, vidiecka atmosféra Terchovej je balzamom na dušu pre obdivovateľov folklóru. Folklórne slávnosti „ Jánošíkove dni“ konajúce sa v Terchovej patria k jedným z najznámejších. Národný park Malá Fatra ponúka širokú škálu výletov, na ktoré sa môžete vybrať so svojim partnerom, deťmi, či sami. Ľahšie trasy, či náročnejšie túry - záleží na Vás, ktorým dáte prednosť a ktoré obľubujete. Určite by ste nemali obísť Veľký Fatranský Kriváň, Rozsutce a Jánošíkove diery. Práve to sú dominanty Národného parku Malá Fatra.

K neodmysliteľným typicky slovenským klenotom patria: prvý slovenský vyrezávaný Betlehem a Jánošíkove múzeum. Hrad Strečno a Oravský hrad sa tiež nachádzajú v blízkej vzdialenosti od Terchovej. Jedinečnou atrakciou je návšteva skanzenu Vychylovka, výstava v prírode, ktorú si môžete tiež pozrieť z lesnej železnice, dlhej takmer 4km. V obci Nová Bystrica sa tiež nachádza prvý Slovenský orloj.

Ak ste vodný živel a viete si dokonale oddýchnuť iba pri vode, je tu pre Vás možnosť plavby plťou, či splav rieky Orava. Veľmi známe sú aj Aquaparky v Bešeňovej a Oraviciach. Ako sme už spomenuli, Terchová patrí k obciam s ľudovou kultúrou a koná sa tu množstvo kultúrno - spoločenských podujatí. Medzi tie najznámejšie patria: Jánošíkove dni, Terchovský budzogáň, Cyrilometodské dni, preteky gazdovských koní a mnohé iné ľudové slávnosti.

Ak chcete vyskúšať niečo nové, spáliť viac kalórií alebo jednoducho aktívne relaxovať, ideálny pre Vás bude nordic walking. Ak patríte k športovcom a bicykel považujete za svoje druhé nohy, nechajte sa zlákať trasami v Kysuckej vrchovine, kde si môžete naplno vychutnať horskú cyklistiku. Ak naopak nie ste vyznávačom veľmi náročných túr, ste unavený, alebo ste na dovolenke s deťmi, môžete využiť modernú osemmiestnu kabínovú lanovku. Tá má dolnú stanicu vo Vrátnej a hornú na Snilovskom sedle, ktoré sa nachádza 1490 metrov nad morom. Je to ideálne miesto, odkiaľ môžete uskutočniť výstup na najvyšší vrch pohoria - Veľký Kriváň.

Deti, ale i dospelí si môžu v Lanovom parku v Terchovej dopriať adrenalínový zážitok v trvaní približne 40 minút a to v 3 až 7 metroch nad zemou. Park nájdete v atraktívnej lokalite borovicového lesa - v centre obce. Ak si chcete oddýchnuť po fyzickej námahe - turistike, cyklistike, či nordic walkingu, určite využite športovo relaxačné centrum s bazénom a saunami. V ponuke sú tiež tenisové kurty, kde sa dá hrať až do vyčerpania. Ak ste sa práve vrátili z túry, alebo sa chcete posilniť pred ďalšími činnosťami, chutný obed i večeru Vám pripravia v štýlových slovenských reštauráciách.

Uhorčík, Ilčík a Rajnoha sú tri štýlové chaty, ktoré Vám ponúkajú ideálne ubytovanie pri návšteve Terchovej a jej okolia. Obrázok akoby vystrihnutý z malebného kraja, no zároveň vysoký komfort súčasnej doby. Presne to je účelom ubytovania, ktoré poskytujeme. Samozrejmosťou je kúpeľňa v každej izbe a tiež TV a WIFI pripojenie zadarmo. Na každom podlaží sa nachádza vlastná kuchyňa, takisto spoločenská miestnosť, kde si môžete oddýchnuť po namáhavom výlete.

Navyše, od 1. februára Vám poskytujeme možnosť objednať si polpenziu. Ak je vonku príliš zima, mrzne, či fúka silný vietor, niet lepšieho relaxu ako je napríklad sauna. Je súčasťou nášho wellness centra, kde okrem fínskej bylinkovej sauny a infrasauny nájdete veľkú masážnu a vírivú vaňu. Po pár minútach strávených v horúcej saune, si môžete poležať v odpočivárni. Jej upokojujúcu atmosféru dotvára relaxačná hudba, osvetlenie hviezdnym nebom a sviečkami. Ak ste v Terchovej kvôli školeniu, či tréningu, je Vám k dispozícií školiaca miestnosť.

Všetky tri chaty - Uhorčík, Ilčík a Rajnoha, majú vo svojom areáli detské ihrisko a ihrisko. Ak si radi pochutnávate na grilovanej zelenine, či mäsku, určite využite altánok s krbom na grilovanie, ktorý sa nachádza pri každej chate. Takisto si môžete uvariť guláš, či iné dobroty. Ak si neviete vašu dovolenku predstaviť bez takej špeciality akou je opečené prasiatko, ste na správnom mieste, keďže Vám ho pripravíme na objednávku.

Pripravili sme pre Vás jednu úžasnú akciu na leto. Pri 7 dňovom pobyte zaplatíte LEN 6 nocí, čo znamená, že ušetríte až 15% z ceny pobytu. Teda cena pre 3-člennú rodinu s dieťaťom do 12 rokov na 7 nocí bude len 243 Eur.

Pokiaľ Vás naša ponuka ubytovania, kultúrneho a športového vyžitia zaujala, na našej webovej stránke: www.chatauhorcik.sk nájdete ďalšie tipy na to, ako stráviť jedinečné dni dovolenky v Terchovej, tipy na výlety, cyklotrasy, fotografie a mnohé ďalšie užitočné informácie a novinky. Sme presvedčení, že pobyt na našich chatách bude patriť k jedným z najkrajších a spomienky naň budú pre Vás inšpiráciou a motiváciou na opätovnú návštevu tohto nezabudnuteľného miesta.

Pridané: 20.2.2011

Všetky príspevky na blogu >

© 2019 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic
farmacias de guardia en la linea http://genericpillsrxpharmacy.com