Bežkovanie

Novinka na zimnú sezónu 2024/2025 - vyše 30 km udržiavaných tratí na bežecké lyžovanie v celkovo 3 lokalitách v Malej Fatre.

Užite si Malú Fatru tak ako nikdy predtým. Zobrete bežky a z bežeckých trás objavujte krásne zákutia Malej Fatry a zasneženú prírodu. V Malej Fatre je teraz udržiavaných viac ako 30 km trás na bežecké lyžovanie v troch lokalitách. Pohybom na bežkách navyše spravíte aj niečo pre svoje zdravie.

Zavítajte na bežky do Malej Fatry, kde má bežecké lyžovanie dlhú a silnú tradíciu. Každoročne sa tu konajú lyžiarske pochody a preteky. Pre začiatočníkov je k dispozícii zapožičanie kompletnej výstroje na bežecké lyžovanie. Ak ešte nebežkujete, máte jedinečnú možnosť si tento krásny zimný šport vyskúšať. Oblastná organizácia cestovného ruchu v prípade priaznivých snehových podmienok zabezpečuje úpravu bežeckých tratí medzi Belou a Terchovou, kde je pripravených takmer 16km trate pre klasický aj voľný štýl. Ďalšou výbornou traťou je trasa na Kysuckej magistrále medzi Krásnom nad Kysucou a Novou Bystricou. Treťou lokalitou na bežecké lyžovanie je trasa vo Vrátnej - Tiesňavách s krásnymi výhľadmi na skalné výtvory v Malej Fatre.

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Mapy bežeckých tratí v lokalite Terchová-Bránica a Kysucká magistrála

Bežecká trať v lokalite Terchová - Bránica má celkovú dĺžku vyše 15,7 km.
Bežecká trať Kysucká Magistrála má celkovú dĺžku 15,5km.


Bežkovanie je veľmi zdravý šport, pri pohybe na bežkách precvičíte celé telo.

Bežkovanie vyjde oveľa lacnejšie ako klasické zjazdové lyžovanie. Nemusíte si kupovať skipasy a za použitie bežeckých trás neplatíte.

Strojová údržba bežeckých trás zabezpečí optimálne podmienky na vychutnanie si tohto zimného športu.

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *