Lyžiarske strediská v okolí Terchovej

Terchová a okolie ponúkajú veľa možností na lyžovanie pre náročných lyžiarov i pre začiatočníkov. Najbližšie je stredisko Vrátna, pokiaľ však máte záujem spoznať aj iné lyžiarske strediská, viaceré z nich sú vzdialené zhruba do hodiny cesty autom.

Lyžiarske strediská v okolí Terchovej

Terchová a okolie ponúkajú veľa možností na lyžovanie pre náročných lyžiarov i pre začiatočníkov. Najbližšie je stredisko Vrátna, pokiaľ však máte záujem spoznať aj iné lyžiarske strediská, viaceré z nich sú vzdialené zhruba do hodiny cesty autom. V okolí sú hneď tri 5-hviezdičkové lyžiarske strediská - Lyžiarske stredisko Vrátna, Lyžiarske stredisko Veľká Rača a Lyžiarske stredisko Kubínska hoľa.

Vrátna Free Time Zone
SKI Centrum Gavurky
Snowparadise Veľká Rača
SKI PARK Kubínska hoľa
Športcentrum Malá Lučivná

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Vrátna Free Time Zone 

Obľúbené lyžiarske stredisko, patrí medzi top lyžiarske strediská na slovensku. Lyžiari majú k dispozícii 2 sedačkové lanovky a 13 vlekov, zjazdovky v celkovej dĺžke 18 km. Stredisko má vhodné podmienky na freeride a freestyle, jeho súčasťou je snowboard park. Každý deň je večerné lyžovanie. Pre deti je pripravený Kids Park. Stredisko ponúka aj bežkárske a skialpinistické trate. Každoročne sa v stredisku konávajú preteky.

Vzdialenosť: 5 km. Web: www.vratna.sk

SKI Centrum Gavurky

SKI Gavurky sa nachádza v Terchovej, v časti Biely Potok. Je vhodné predovšetkým pre začiatočníkov a deti. K dispozícii sú dva 350m vleky Poma a jeden 100m detský vlek. Svah má umelé zasnežovanie, pod svahom je požičovňa lyží. Pre najmenších je na svahu detská škôlka.

Lyžiarske stredisko Gavurky

Vzdialenosť: 5 km. Web: http://www.skigavurky.sk/

SKI PARK Kubínska hoľa

Lyžiarske stredisko sa nachádza sa v blízkosti Dolného Kubína. Skvelý výhľad zo zjazdovky na Nízke a Západné Tatry, Malú Fatru a Chočské vrchy prináša neopakovateľný zážitok z lyžovania. Lyžiari majú k dispozícii 4-miestnu sedačkovú lanovku a 8 lyžiarskych vlekov. Celková dĺžka lyžiarskych zjazdových tratí je 13 km. Stredisko ponúka aj 10 km upravovaných bežeckých tratí. Ďalšie služby strediska: Detský KIDS PARK s animátormi, snowboard park s vlekom, free-ride zóna, slalom s časomierou.

Lyžiarske stredisko Kubínska hoľa

Vzdialenosť: 30 min. autom. Web: http://www.kubinska.sk/

Snowparadise Veľká Rača 

Slovenské Top stredisko s dvoma 4-sedačkovými a jednou 6-sedačkovou lanovkou v kombinácii s 8-miestnymi kabínkami. Stredisko ponúka zjazdové lyžiarske trate s celkovou dĺžkou 14km a trate na bežecké lyžovanie. Lyžuje sa v troch lokalitách - Dedovka, Marguška a Laliky. K dispozícii lyžiarsky servis a požičovňa, detská škôlka. Večerné lyžovanie, bobová dráha s celoročnou prevádzkou.

Lyžiarske stredisko Veľká Rača

Vzdialenosť: 40 min. autom. Web: http://www.velkaraca.sk/

Winter Park Martinky

Lyžiarske stredisko Martinské hole sa nachádza na vrcholkoch južnej Malej Fatry, priamo nad mestom Martin. Stredisko ponúka celkovo 12 km zjazdoviek, z toho 9 km ľahkých a 3 km stredne ťažkých. Okrem sedačkovej lanovky sa v stredisku nachádza ďalších 6 vlekov. V stredisku funguje lyžiarska škôlka. Pre snowboardistov je v stredisku Funpark a pre feeridistov freeride zjazdovky.

Lyžiarske stredisko Martinské hole

Vzdialenosť: 1 hod. autom. Web: http://www.martinky.com/

Športcentrum Malá Lučivná

Lyžiarske stredisko sa nachádza Zázrivskej doline, medzi Zázrivou a Párnicou. Z Terchovej sa vydáte smerom na Zázrivú, potom na Párnicu. Uvidíte ho po pravej strane cca 3 km pred Párnicou. Lyžiarske stredisko leží v nadmorskej výške 502 m.n.m. Lyžiari majú k dispozícii sedačkovú lanovku s dĺžkou 1375 m a ďalších 5 vlekov. V okolí je možnosť bežeckého lyžovania. Lyžiarske stredisko ďalej ponúka: skikrosová dráha, snowtubing, detský baby lift, detská škôlka.

Vzdialenosť: 20 km. Web: www.snowpark.sk

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *