Jánošíkove diery

Túra Jánošíkove dieryJánošíkove diery je jeden z najatraktívnejších turistických chodníkov v Malej Fatre. Jánošíkove diery, alebo len Diery je sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nachádzajú sa v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Jánošíkove diery sa skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Jánošíkových dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Bizarné skalné útvary so špecifickou klímou sú domovom viacerých zaujímavých druhov rastlín a živočíchov. Východiskom do Jánošíkových dier sú osady patriace do katastrálneho územia obce Terchová - Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené. Jánošíkove diery sú prístupné atraktívnymi značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami. V roku 2009 sa začala kompletná výmena oceľových konštrukcií na tejto trase.

Trvanie trasy: 3 1/2 -4 1/2 hod.

Východiskový bod trasy: Parkovisko pri hoteli Diery, parkovisko Štefanová
Cieľový bod trasy: Parkovisko pri hoteli Diery časť Terchová - Biely Potok, parkovisko Štefanová

Opis trasy:  Trasa Dolné diery je napriek rebríkom pomerne nenáročná a bežne ňou chodia aj deti. S deťmi sa však neodporúča vydať na Malý Rozsutec. 

Trasa na stiahnutie: Janosikove diery

Ubytovanie pre túru Jánošíkove diery

Pekné ubytovanie aj pre túru do Jánošíkových dier nájdete v našich chatách Uhorčík, Ilčík a Rajnoha. Okrem Jánošíkových dier môžete odtiaľto podniknúť aj ďalšie zaujímvé výlety, napríklad túru na Veľký Rozsutec alebo jazdu kabínkovou lanovkou na hrebeň Malej Fatry. Viac tipov na výlety nájdete v našej sekcii Tipy na výlety.

Jánošíkove diery - hore

 Späť na Turistiku

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *