Cyklotrasy Terchová, Žilina a okolie

Cyklotrasy v Terchovej, Žiline a okolí sme pripravili pre tých z vás, ktorí radi obdivujú krásy prírody zo sedla bicykla. Terchová ponúka veľa značených cyklotrás pre horské a trekingové bicykle.

Cyklotrasy

Pozývame vás stráviť cyklodovolenku do Malej Fatry, kde pod heslom „Jánošíkov kraj – Cyklistický raj“ bolo v posledných rokoch vyznačených viac ako 600 km cyklotrás. Značené cyklotrasy v Terchovej, Žiline a okolí sú vhodné pre horské a trekingové bicykle. Spolupodieľali sme sa na tvorbe projektu cyklotrás a tak vám vieme poradiť a doporučiť cyklotrasy podľa vašich možností a schopností.

Už viac ako 6 rokov sa spolupodieľame na výrobe relácie Cyklopotulky :)


Doporučíme vám tie najlepšie cyklotrasy, prípadne zabezpečíme aj cyklosprievodcu. Pozrite si videá relácie:

Poskytujeme ubytovanie v komfortných 3*** chatách Uhorčík, Ilčík a Rajnoha. Stravovanie je možné formou raňajok, polpenzie aj plnej penzie. Každá chata má veľký rekreačný priestor s detským ihriskom, ihriskom a zastrešeným altánkom na grilovanie. V chate sa nachádza wellness centrum, ktoré dobre padne po náročnej cyklistike. Okrem toho poskytujeme široký rozsah služieb pre cyklistov.

Prečo stráviť cyklodovolenku u nás?

 • kvalitné ubytovanie so skladom pre bicykle
 • presné gps dáta od tvorcov cyklotrás a odborné poradenstvo k cyklotrasám, možnosť cyklosprievodcu na objednávku
 • možnosť vystriekať bicykel wap
 • možnosť oprať cyklistické veci
 • podrobná cyklomapa zadarmo
 • zapožičanie náradia na opravu, pumpy, duše, lepenie
 • možnosť zapožičania gps zariadenia
 • relax po cyklistike v súkromnom wellness centre s veľkou masážnou vírivou vaňou, fínskou saunou a infrasaunou


 

Ak si netrúfate sami na cyklotrasu alebo si chcete užiť vyšší komfort na cyklotúre či spoznať tie najlepšie cyklotrasy, ponúkame vám služby vo forme cyklosprievodcu. Taktiež vám radi kvalifikovane poradíme, doporučíme cyklotrasu podľa vašich možností a schopností.

Užite si vašu dovolenku v partii ale aj s vašou rodinou! Naše chaty sú pripravené privítať aj tých najmenších účastníkov vášho cyklovýletu. Vlastníme certifikát „Vstúpte s dieťaťom“ od Únie materských centier. Pokiaľ si vyrazíte na bicykle na „pánsku jazdu“, môžete si byť istí, že mamičky s deťmi sa na chate nebudú nudiť. Pripravili sme pre vás vzorový 7 dňový program cyklistickej dovolenky, aby ste si ľahšie vedeli predstaviť, ako môže cyklodovolenka u nás vyzerať.

Tel.: 0905 462 076Cyklotrasy

 • cyklotrasy v krásnom prostredí Malej Fatry, Terchovej , Kysuckej vrchoviny a okolia Žiliny
 • cyklotrasy s rôznou náročnosťou
 • cyklotrasy pre horské i trekové bicykle (niektoré úseky sú pre treky po daždi nezjazdné)
 • trasy vedú po spevnených i nespevnených poľných a lesných cestách
 • cyklotrasy sú vyznačené podľa normy STN 01 8028
 • doporučujeme používať cyklomapu "Jánošíkov kraj - cyklistický raj", GPS, alebo si stiahnite mobilnú cyklonavigáciu "Terchová cyklo"
 • pri každej trase nájdete súbor s trasou, ktorý si môžete uložiť do vášho GPS zariadenia

Upozornenie:

 • na každú cyklotrasu sa dôkladne pripravte
 • nepreceňujte svoje schopnosti , aj keď cyklotrasa nie je dlhá, čas jazdy sa môže v náročnom teréne a za zlého počasia predĺžiť až dvojnásobne !!!
 • zvážte, či trasa zodpovedá vašim schopnostiam a typu vášho bicykla , uvedomte si prevýšenia aké budete prekonávať pokiaľ idete sám, informujte chatára o vami zamýšľanej túre a predpokladanom čase návratu

Stredne ťažké cyklotrasy 

Aby sme vám pomohli s prípravou vašej dovolenky, vytvorili sme vzorový program cyklodovolenky na 7 dní, ako by vaša cyklistická dovolenka u nás mohla vyzerať. Program na jednotlivé dni a cyklotrasy si poprehadzujte podľa vášhou uváženia, prípadne si upravte a vyberte ďalšie z našej ponuky cyklotrás a tipov na výlety tak, ako sa vám bude páčiť :) Pre zobrazenie vzorového programu cyklodovolenky na 7 dní kliknite prosim sem.


Tel.: 0905 462 076

Napísali nám

O víkendu 20.8. a 21.8. jsme měli možnost u vás strávit parádní víkend. Po konzultaci s vámi jsme se pokusili projet vámi doporučené trasy. Bohužel jsme ale neměli nahrané trasy v GPS přístroji. Takže jsme občas zabloudili a nebo trefili uplně jinou trasu. V příloze vám posílám záznam z GPS přístroje, kudy jsme se to vydali a nakolik jsme strefili správnou trasu. Ikdyž se nám to v obou výletech nakonec podařilo, vždy jsme trochu bloudili. Ale i tak to jsou nezapomenutelné parádní bikové zážitky, za které Vám chci jménem celé party z ostravska poděkovat.
Tady jsou trasy uložené na serweru www.connect.garmin.com.
sobota: http://connect.garmin.com/activity/108388002#
neděle: http://connect.garmin.com/activity/108388017

Těším se, až do vašeho kraje zase vyrazíme nejen na kola.
S pozdravem Jakub D.

Keď práve nebudete bicyklovať, môžete stráviť čas ďalšími aktivitami v okolí. Národný park Malá Fatra ponúka veľa možností na turistiku, výlety pre celú rodinu, atrakcie a kúpanie. Z turistiky doporučujeme Jánošíkove diery a jazdu kabínkovou lanovkou na hrebeň Malej Fatry. Ako rodinný výlet doporučujeme napríklad splav Váhu na pltiach, skanzen Vychylovka s úvraťovou železnicou, Oravský hrad alebo Hrad Strečno. Tešíme sa na vašu návštevu.

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *