Cyklotrasa Na Mravečník, alebo na Vojenné 

Popis trasy: 2 krátke trasy na rozcvičku a spoznanie okolia. Tieto trasy sú krátke, ale príjemné. Na Mravečník vyšliapete až do výšky 998 m.n.m. takže sa aj trošku spotíte a dole si užijete aj pekný zjazd. Z Vojenného zase uvidíte peknú panorámu NP Malá Fatra. 

Na Mravečník nástup začína do sedla Kačerovci, tu prejde okolo kríža (musíte ho mať po pravej ruke) smerom do Lutíš. Po dojazde na križovatku odbočíte vľavo na štátnu cestu. Po krátkom stúpaní prídete do sedla Lutiška, tu pokračujete po zelenej turistickej značke a makadamovej lesnej ceste až na Mravečník. Posledných cca 250 m treba vytlačiť. Z vrchola pokračujete po cyklochodníku až prídete na rázceste (vľavo by ste prišli znova do Kačerov) tu pôjdete rovno po cca 50-100m sa dáte vpravo dole (treba nájsť správnu odbočku podľa mapy alebo navigácie) do Červencov a po lúke zídete na hlavnú cestu na Chotári odbočíte vľavo domov.

Na Vojenné sa dostane po stúpaní do Marunov na hrebeni odbočíte vľavo a pokračujete až na križovatku do Zázvora. Tu si dajte pozor, aby ste križovatku neprebehli, keďže idete dole z kopca po peknej ceste, ktorá vedie až ku priehrade na Riečniciach. Na križovatke u Zázvora musíte zahnúť vľavo (späť za chrbát) tu sa už veziete po hrebeni s výhľadmi na Rozsutce a Stoh.Skončíte v sedle u Kačerov. Vojenné odporúčam ísť len za sucha, nakoľko sa ide len po hlinej lesnej ceste a po daždi je to katastrofa.

Celková dĺžka trasy-Mravečník: 16 km   Čas jazdy: 1:30-2 hod.

Celková dĺžka trasy-Vojenné: 14 km   Čas jazdy: 1:40-2 hod.

Trasa na stiahnutie pre GPS: Link na stiahnutie trasy pre GPS vám pošleme na e-mail. Zadaním emailu súhlasíte so zasielaním nášho štvrťročného spravodaja, z ktorého sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

 
 

Späť na Cyklotrasy

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *