Lyžiarske stredisko Vrátna

Lyžovanie vo Vrátnej je neopakovateľným zážitkom pre veľkých i malých lyžiarov, snowboardistov, freeriderov, skialpinistov i bežkárov. Vrátna sa nachádza na strednom Slovensku, v prekrásnej prírode Národného parku Malá Fatra. V oficiálnom hodnotení dosiahlo najvyššie 5-hviezdičkové ohodnotenie a patrí medzi slovenské top lyžiarske strediská.

Lyžiarske stredisko Vrátna

VrátnaLyžovanie vo Vrátnej je neopakovateľným zážitkom pre veľkých i malých lyžiarov, snowboardistov, freeriderov, skialpinistov i bežkárov.   Vrátna sa nachádza na strednom Slovensku, v prekrásnej prírode Národného parku Malá Fatra. V oficiálnom hodnotení dosiahlo najvyššie 5-hviezdičkové ohodnotenie a patrí medzi slovenské top lyžiarske strediská.

Vrátna ponúka na lyžovanie svojim návštevníkom spolu 17 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 14 km, 12 vlekov a 2 lanovky. Celková maximálna kapacita zariadení je 10 850 os/h. Stredisko sa nachádza sa v nadmorskej výške 600-1709 mnm.

V Lyžiarskom stredisku Vrátna sa lyžuje v 4 lokalitách - Paseky, Poludňový grúň, Chleb a Príslop. Okrem lyžiarskych tratí stredisko ponúka aj freeride zóny a snowboard park s 2 skokmi a 5 prekážkami v lokalite Paseky. Využiť môžete aj 22km bežkárskych a 19km skialpinistických tratí. V prevádzke je večerné lyžovanie.

V lokalite Paseky sa nachádza 4-sedačková lanovka, tri lyžiarske vleky, detský park a lyžiarska škola. Paseky sú umelo zasnežované a funguje tu večerné lyžovanie.
V lete sa v lokalite Paseky nachádza BikePark s dvoma traťami - Enduro trail s dĺžkou 2 300 m a prevýšením 380 m a Downhill trail s dĺžkou 1 750 m a prevýšením 380 m. Sedačková lanovka je prispôsobená na vývoz bicyklov.

Lokalita Poludňový grúň sa nachádza nad lokalitou Paseky. Prevádzkované sú tu 4 lyžiarske vleky vrátane prepojenia z lokality Paseky. 

Lokalita Chleb je obľúbená pre freeride. Vyvezie vás sem kabínková lanovka od Chaty Vrátna s konečnou stanicou v Snilovskom sedle. Táto lokalita je určená predovšetkým pre pokročilých lyžiarov, lyžuje sa tu výhradne na prírodnom snehu.

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Pre vaše ratolesti je pripravený detský park Kids Zone. Využiť môžete aj Babysitting na kopci, kde sa postarajú o vaše deti, zatiaľ čo vy budete lyžovať. Nelyžiari si môžu vychutnať snowtubingovú trať v lokalite Paseky. Zo Žiliny pravidelne premáva do strediska bezplatný skibus.

Samozrejmosťou je široký rozsah služieb ako lyžiarska škola, ski servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, lyžiarska škola, lyžiarska škôlka. Cesta do strediska vedie cez cestu v Tiesňavách. V stredisku je dostatok parkovacích miest a parkovanie je bezplatné.

Ubytujte sa na chate Uhorčík, Ilčík alebo Rajnoha.Chaty sa nachárdzajú blízko lyžiarskeho Vrátna aj ďalších lyžiarskych stredísk. Na chate sa nebudete nudiť, okrem lyžovania si užite sa zabavte aj pri iných zimných aktivitách. Teší sa na vás lyžiarske stredisko Vrátna. Lyžovanie vo Vrátnej si isto zamilujete.

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Lyžiarske stredisko Vrátna v skratke

hodnotenie strediska Lavex / Sitour: 5 *
nadmorská výška 600-1709 mnm
lokality strediska Paseky (600 – 990 mnm), Poludňový Grúň (945 – 1220 mnm), Chleb (740 – 1520 mnm), Príslop (670 – 925 mnm)
vleky + lanovky 12+2
celková maximálna kapacita zariadení 10 850 os/h
zjazdovky / celková dĺžka 17 / 14 km
náročnosť zjazdoviek - ľahké zjazdovky: 4 ½ (v dĺžke 1000 m),
- stredne ťažké zjazdovky: 8 (v dĺžke 7900 m),
- náročné zjazdovky: 4 ½ (v dĺžke 5700 m)
dĺžka umelo zasnežovaných tratí 7800 m (snežné delá: 36 ks)
dĺžka osvetlených tratí 1500 m
dĺžka pravidelne upravovaných tratí viac ako 8km (snežné pásové vozidlá: 4 ks)
najdlhšia zjazdovka s najvyšším prevýšením „Turistická“ v lokalite Chleb (3100 m / 776 m)
bežkárske trate 22 km, skialpinistické trate: 19 km
freeride zóny až do 1709 mnm
pre deti babysitting, detský park Kids Zone s nábehovým pásom SunKids v lokalite Paseky
zimná sezóna december – apríl
bezplatné parkoviská v stredisku, bezplatný skibus denne zo/do Žiliny

 

Vrátna - lyžiarske stredisko

Vrátna - Snilovské sedlo  Zdroj: www.vratna.sk

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *