Zimné aktivity

U nás sa v zime rozhodne nebudete nudiť! Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na zimné aktivity, ako u nás môžete stráviť pekný zimný deň.

Vyberiete si lyžovanie, skialpinizmus, bežky alebo zimnú turistiku?

U nás sa v zime rozhodne nebudete nudiť! Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na zimné aktivity, ako u nás môžete stráviť pekný zimný deň.

Lyžovanie

Lyžovanie je pravdepodobne prvá zimná aktivita, ktorá sa nám vybaví. Áno, lyžovanie má svoju tradíciu a k zime už akosi neodmysliteľne patrí. Lyžujú všetky vekové kategórie a v zime snáď nie je krajší deň s rodinou ako na rodinnej lyžovačke. V blízkosti chaty môžete lyžovať v lyžiarskom stredisku Vrátna, SKI Centrum Gavurky, do hodiny cesty autom je približne 5 ďalších lyžiarskych stredísk. Lyžovanie však nie je to jediné, čo u nás môžete robiť v zime.

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Rekreačné bežkovanie

Bežkovanie znova naberá na svojej popularite a sme radi, že vám vieme ponúknuť skvelé bežkárske terény v okolí Terchovej a Vrátnej doliny. Bežkovanie tak nebude len o športovom výkone ale o spoznávaní krás prírody a popri bežkovaní si môžete užiť krásny výlet. Vrátna ponúka upravované bežkárske trate, ale veľa bežkárskych stôp nájdete aj v okolí našej chaty. Alebo môžete sami voľne bežkovať nedotknutou zimnou prírodou.

Skialpinizmus

Skialpinizmus už nie je len pre čudákov a vytrvalcov. Skialpinizmus je tak pekný zimný šport, že ho začínajú praktizovať všetky skupiny ľudí, malí aj veľkí. Skialpinizmus sa môže zdať zo začiatku náročný, avšak kto ho vyskúša, nevie si vynachváliť. Poskytne vám únik do prírody z vyjazdených zjazdoviek a prírodu môžete obdivovať aj z tých kútov, kam sa ostatní lyžiari nedostanú.

Freeride

Máte radi adrenalín, tradičné zjazdovky vás nebavia? Skúste freeride. Spustite sa na lyžiach alebo na snowboarde lesom, voľnou lúkou alebo pomedzi kosodrevinu. Vrátna ponúka veľa príležitostí a svahov, kde si môžete naplno užiť voľnosť z lyžovania alebo snowboardovania. Pozor, na vlastné nebezpečenstvo!

Snowtubing

Zažite kopu zábavy a vzrušenia! Spustiť sa dole svahom na nafukovacom člne alebo kolese je zážitok, na ktorý tak rýchlo nezabudnete. Snowtubing môžete zažiť v lyžiarskom stredisku Vrátna. Pozor na skoky a nerovný terén!

Zimná turistika

Zimná turistika má svoje čaro a niektorí ľudia ju obľubujú viac ako turistiku v lete. Iba v zime zažijete pohľad na zasnežené stráne zaliate slnkom, ktoré inak nemáte možnosť vidieť. Základom je dobrá obuv a výstroj. V okolí našej chaty sa nachádza veľa turistických trás, ktoré je možné absolvovať aj v zime. Niektoré zimné zákutia prírody môžu byť naozaj neopakovateľným zážitkom. 

Wellness

Čo je krajšie ako po nádhernom zimnom dni sa ponoriť do teplej vody! Wellness centrum máme priamo v chate, takže nemusíte nikde chodiť. K dispozícii je fínska a parná sauna, wellnes vírivka s viacerými masážnymi programami. Užite si skvelý relax po zimnej túre alebo lyžovačke.

Zábava pri chate

Aj keď nepôjdete nikde ďaleko, priamo pri chate si môžete užiť kopec zábavy. Pri každej chate je rekreačný priestor, kde sa môžete zabaviť alebo stavať snehuliaka. K dispozícii máte aj klzisko. Môžete si zahrať hokej. Alebo si postavte malý mostík a spravte si mini-lyžovačku pri chate.

Spoločenské hry

A keď sa vám nebude chcieť ísť von, spravte si len tak poobedné posedenie v chate, zapáľte si krb a zvnútra pozorujte zimnú prírodu. Zahrajte sa spoločenské hry, šípky, stolný futbal (kalčeto). Zrelaxujte a vychutnajte si váš pobyt na Chate Uhorčík, Ilčík a Rajnoha.

Ubytujte sa v zime na chate Uhorčík, Ilčík a Rajnoha a prežite krásnu zimnú dovolenku. Tešíme sa na vaše rezervácie

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *