Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 

Lyžiarske stredisko Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Veľká Rača je 5-hviezdičkové lyžiarske stredisko na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Lyžiarske stredisko sa nachádza neďaleko hraníc s PĽ a ČR a aj preto je mimoriadne obľúbené aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

 

Lyžiarske stredisko Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Veľká Rača je 5-hviezdičkové lyžiarske stredisko na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Lyžiarske stredisko sa nachádza neďaleko hraníc s PĽ a ČR a aj preto je mimoriadne obľúbené aj medzi zahraničnými návštevníkmi. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške od 630 do 1050 mnm.

V lyžiarskom stredisku Veľká Rača sa lyžuje v troch lokalitách - Dedovka, Marguška a Laliky. V stredisku sa nachádzajú zjazdovky všetkých náročností, a tak si tu dobre zalyžujú začiatočníci, pokročilí ale aj nároční lyžiari. Pre najmenších je v stredisku k dispozícii lyžiarska škôlka.

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Lyžiarske stredisko ponúka celkovo 14,5 km zjazdoviek, z toho 14 km je umelo zasnežovaných. Z celkového počtu 15 zjazdoviek je 7 ľahkých, 4 stredne ťažké a 2 ťažké. Okrem zjazdových trás sú k dispozícii aj trasy na bežecké lyžovanie v dĺžke 1, 3 a 5 km.Dopravné zariadenia prepravia 9700 osôb za hodinu. Okrem dvoch 4-sedačkových sa nachádza v stredisku aj 6-sedačková lanovka kombinovaná s 8-miestnymi kabínkami.

Stredisko ponúka široký rozsah služieb - lyžiarska škola a škôlka, úschovňa, ski servis, požičovňa lyží, predajňa športových potrieb. Do strediska premáva pravidelný skibus. Okrem centrálnych parkovís sa v stredisku nachádza ďalších 8 záchytných parkovísk.

V lyžiarskom stredisku sa dobre zabavia aj nelyžiari, zajazdiť si môžu na bobovej dráhe alebo sa zabaviť na snowtubingu. V stredisku je možné požičať si skifox.

 

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Charakteristika Lyžiarskeho strediska Veľká Rača

Počet osôb za hodinu 9 700
Počet lanoviek 3
Počet vlekov 3
Počet zjazdoviek 15
Dĺžka zjazdoviek 14,5 km
Min. nadmorská výška 630 m
Max. nadmorská výška 1 050 m
Počet ľahkých tratí 7
Počet stredne ťažkých tratí 6
Počet náročných tratí 2
Dĺžka bežeckých tratí 9 km
Z toho dĺžka s umelým osvetlením (m) 0 km
Bežecké trate (km) 10 km
Prevádzkové hodiny Po-Ne (od – do): 8:30 - 15:30

 

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

 

Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
© 2022 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic