Program k medzinárodnému dňu detí je na hrade Strečno pripravný na nedeľu 5. júna 2011.

Program k medzinárodnému dňu detí je na hrade Strečno pripravný na nedeľu 5. júna 2011.

Každoročne si približne tisícka detských návštevníkov hradu Strečno v čase ich najväčšieho sviatku zvykla osláviť túto príjemnú udalosť práve návštevou tohto krásneho stredovekého hradu. Aj tento rok Považské múzeum v Žiline venovalo špeciálnu pozornosť programu, ktorý bude v nedeľu 5. júna 2011 pripravený pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.
(pokračovanie článku pod plagátom)

„Deň detí patrí k našim najobľúbenejším podujatiam na hrade, a z tohto dôvodu sa snažíme každý rok ponúknuť atraktívnu ponuku sprievodných podujatí, ktoré majú najmä oddychovo-zábavný ale aj výchovný podtext,“ povedal Boris Schubert, riaditeľ Považského múzea v Žiline.

Hlavnou témou podujatia budú voľnočasové aktivity stredovekej šľachty a poddaných, to znamená stredoveké hry. „ Aj v stredoveku, ktorý bol považovaný za dobu temna, sa ľudia oddávali hrám. Svoj voľný čas si spestrovali rôznymi hrami, ktoré sa v niektorých prípadoch veľmi podobajú súčasným. Práve skupina historického šermu Wagus z Trenčína sprostredkuje niektoré z nich ,“ upozornila Katarína Repáňová, správkyňa hradu Strečno. Malý katapult, vajcový hokej, labyrint, zábavný košík je len časť toho, čo môžu detskí aj dospelí návštevníci 5. júna 2011 h na hrade Strečno zažiť.

K stredoveku patrí rytiersky výcvik, s ktorým súvisí aj sedem rytierskych cností. Dve z nich budú odprezentované aj v tento deň, a to šermovanie a lov na zvieratá. Sokoliari skupiny sv. Bavona z Banskej Štiavnice predvedú výcvik a umenie lovu sokolov. Nebude chýbať ani stredoveká kuchyňa, Strečniansky hradní delostrelci pod vedením majstra Čara a stredoveké remeslá. Deň detí na hrade Strečno, ktorý organizuje Žilinský samosprávny kraj a Považské múzeum v Žiline v nedeľu 5. júna 2011 od 9,00h do 18,00 h bude nepochybne plný zábavy, akcie a prekvapení.

Autor: Považské múzeum v Žiline
Mgr. Adriana Brziaková

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *