Stopárstvo

Na svitaní kráčate tichým, zasneženým lesom. V tom vašu plánovanú dráhu pretne neznáma stopa. Bol to pes? Na okamih zapochybujete. Alebo nebodaj vlk či rys? Pokračujete ďalej, snehová perina je čoraz vyššia.

Naučte sa viac o prírode v programe Stopárstvo

Na svitaní kráčate tichým, zasneženým lesom. V tom vašu plánovanú dráhu pretne neznáma stopa. Bol to pes? Na okamih zapochybujete. Alebo nebodaj vlk či rys? Pokračujete ďalej, snehová perina je čoraz vyššia. Pribúda aj množstvo stôp, ktoré tu počas mrazivej noci zanechali obyvatelia hôr. Stačí sa len pozorne dívať. Les zdanlivo spí, no biela perina je čítankou, z ktorej sa dozviete opak. Treba sa ju však naučiť správne čítať. Túto možnosť vám ponúkame v nasledovnej podobe.

Trvanie: 1 deň (6 – 8 hod)
Počet účastníkov: max 25
Sezóna: november – marec (v závislosti od snehových podmienok)
Dĺžka trasy: približne 10 km (podľa okolností sa môže zmeniť)
Cena: 6 € / osoba, minimálny poplatok za skupinu 80 €
Požiadavky na účastníkov: od účastníkov sa očakáva vlastná terénna výstroj (kvalitné zimné oblečenie a obuv)

Program ponúkame celoročne aj vo forme samostatnej prednášky v cene 1,50 € / osoba. Maximálny počet účastníkov = 40. Minimálny poplatok za skupinu je 25 €.

Zúčastníte sa nášho programu, zameraného na stopárstvo. Prostredníctvom prezentácie s množstvom autentických fotografií vás naučíme základy stopárstva, pričom sa sústredíme na veľké šelmy, no tiež na ich korisť. Keďže stopy nie sú jediným druhom pobytových znakov, poukážeme aj na tie menej nápadne. K dokonalému úspechu to však nestačí. Preto vám vysvetlíme aj niečo o živote zvierat, aby ste v budúcnosti nemárnili čas ich hľadaním na nesprávnom mieste.

Po približne 1,5 hod prednáške sa vyberieme do terénu. Na praktických príkladoch si ukážeme jednotlivé pobytové znaky. Je pochopiteľné, že to nebudú len šelmy, ale skôr bežnejšie druhy lesnej zveri.
Účasťou na uvedenom programe získate dobrý základ na to, aby ste dokázali v prírode samostatne identifikovať niektoré druhy živočíchov. Bonusom je prostredie, ktorým povedie „stopárska“ trasa.

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *