Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Váš e-mail: *

Vaša otázka: *

 
 

Vrátna Dolina

Vrátna dolina je centrum letnej turistickej aj zimnej lyžiarskej sezóny a každoročne ju navštívia tisíce návštevníkov. Vo Vrátnej doline začínajú tie najkrajšie turistické trasy v Malej Fatre. V Terchovej pred sochou Jánošíka, ktorá sa týči nad obcou, zabočíte doprava. Po niekoľko sto metroch vojdete do skalnej úžiny, kadiaľ preteká iba potok a kľukatí sa úzka cesta. Takto vás uvíta vstup do Vrátnej doliny.

Vrátna dolina alebo skrátene Vrátna je dolina v Krivánskej Malej Fatre, najväčšie stredisko letnej aj zimnej malofatranskej turistiky.

Vrátna dolina sa nachádza asi 25 km od mesta Žilina a 3 km od obce Terchová v Národnom parku Malá Fatra. Územie Vrátnej ohraničuje veniec vrcholov Boboty, Veľký Rozsutec, Stoh, Poludňový grúň, Chleb, Veľký Kriváň, Kraviarske, Baraniarky a Sokolie. Rozdeľuje sa na ďalšie dve doliny Starú a Novú dolinu, ktoré oddeľuje Grúň (989 m n.n.). Pôsobivý je predovšetkým úzky vstupný kaňon Tiesňavy s viacerými vodopádmi, ktoré vytvára riečka Varínka, ktorá vyviera v závere doliny. Skaly z dolomitu vytvárajú zaujímavé útvary nazvané Skalné mesto, Mních, Ťava, Päť furmanov a iné.

Pekná túra vo Vrátnej doline je Kabínkovou lanovkou do Snilovského sedla

V zime sa Vrátna dolina mení na centrum zimného turistického ruchu Vrátna - lyžiarske stredisko

Terchová je vstupnou bránou do Vrátnej doliny. Ubytovanie v Terchovej

Späť na V Terchovej

Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
© 2022 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic