STREDOVEKÝ DEŇ

Tematický Teambuilding

Viete aké to bolo žiť v stredoveku? Ako sa vtedy žilo? Aké zbrane sa používali? Tento atraktívny teambuildingový program vám prilblíži život stredovekých bojovníkov, ich zvyky, komunikáciu a odhodlanie bojovať. Scénické a dynamické ukážky vás vnesú do deja.

Radi vám pripravíme individuálnu ponuku na tento teambuilding. Neváhajte nás kontaktovať.

Radi vám pripravíme ponuku na mieru

Vyžiadať cenovú ponuku / zaslať dotaz

Pre koho je program určený

 • Firmy a organizácie, ktoré hľadajú nevšednú formu teambuldingu, chcú zlepšiť komunikáciu a spoluprácu v rámci tímu.
 • Pre rodinné skupiny s deťmi, ktoré majú radi prírodu a súťaženie.

Na čo sa môžete tešiť

 • atraktívny teambuildingový program na mieru,
 • ubytovanie v luxusných 3* chatách, každá izba s vlastnou kúpeľňou a wc,
 • stravovanie formou raňajok, polpenzie alebo plnej penzie,
 • domácka atmosféra a zázemie našich chát,
 • ihrisko pre deti a športové ihrisko v areáli chaty,
 • herňa (stolný futbal, šípky, spol. hry) a spoločenská miestnosť v chate,
 • neobmedzený wifi internet.

 

Aký bol život stredovekých bojovníkov?

Tento atraktívny teambuildingový program vám prilblíži život stredovekých bojovníkov, ich zvyky, komunikáciu a odhodlanie bojovať. Scénické a dynamické ukážky vás vnesú do deja. Môžete si vyskúšať ako sa používali stredoveké zbrane. V rámci program je možné usporiadať firemnú súťaž sekaní mečom fliaš naplnených vodou alebo v lukostreľbe. Atmosféru umocní streľba s využitím pušeného prachu zo stredovekého dela.Dobová strelnica

Dobová strelnica vybavená lukmi, kušou a vrhacími sekerkami


 • sekanie s ostrým jednoručným mečom (učastníci si môžu vyskúšať preseknúť predmet s ostrým mečom najčastejšie sa využívajú plastové fľaše naplnené vodou)
 • malá nazvime to zbrojnica v rámci ktorej si ľudia môžu vyskúšať časti zbroje, zbrane a odfotiť sa.
 • disponujeme drevenými mečmi - možnosť vyskúšať si základy šermu (sekanie s ostrým jednoručným mečom (učastníci si môžu vyskúšať preseknúť predmet s ostrým mečom najčastejšie sa využívajú plastové fľaše naplnené vodou))
 • v rámci lukostreľby možnosť pri dlhšie trvajúcom programe zorganizovať rôzne súťaže

Krátke scénické ukážky

Scénické a dynamické ukážky vás vnesú do deja


 • Boží súd - dobové právo pre sedliakov a šľachtu, trvanie cca 10 min.
 • Dedičstvo - rodinná hádka šľachticov pri delení majetku, trvanie cca 10min.
 • divadelná scénka s prvkami šermu, ukážkami palných zbraní a pod.

Stredoveké hry

Ide o historické hry, zabudnuté ale aj tie známe, ktoré hrávame doteraz. Ľudia si môžu vyskúšať a naučiť sa jednotlivé hry, a dozvedieť sa niečo o ich vzniku a vývoji v minulosti.
- stolové: stredoveké šachy, mlyny, kockové hazardné hry, atď. Obsahom stolových hier podľa dohody môžu byť stoly, lavice či stoličky, menší A-čkový stan pre uskladnenie vybavenia a v prípade prevencie pred počasím prístrešky chrániace pred slnkom a miernym dažďom
- outdorové: „priestorové“ hry sú prevažne zameriavané na rozvoj koordinačných (pohybových) zručností. Ide prevažne o obdoby známych hrier ako petang, kolky, kubb a podobne. Obsahom sú samotné herné figúry a nástroje či prostriedky, nutnosťou pre ich využitie sú trávnaté, prioritne rovné plochyDobový tábor

Kompletne vybavený dobový tábor obsahujúci vybavenie podľa dohody:
- stanový tábor - veľký stan 7 x 4 m,
- okrúhly stan priemer 4,5 m,
- A-čkove stany (8 ks),
- prístrešok s rozmermi 6 x 6 m alebo 3 x 6 m

- vybavenie tábora - stoly, lavice, stoličky, police, poličky, truhlice, stojan na zbrane, posteľ, ...
- rekvizity - keramický riad, cínový riad, drevený riad, hrnce, svietniky, príbory, ...

Scénický šerm

- scénický šerm - v prípade záujmu sa dá predviesť duel v pokročilom štádiu nácviku.

- pre účastníkov
- s drevenými mečmi - šermiari vs. deti (pre veľmi malé deti sú k dispozícii penové valce),
- s drevenými mečmi - šermiari vs. dospelé osoby

Dobová hygiena

Ukážky spôsobov hygieny v 2. polovici 15. storočia (sú podmienené minimálnou teplotou, pri nepriaznivom počasí sa robia iba teoretické ukážky hygieny), vhodnosť umiestnenia na voľnej trávnatej ploche, prípadne podľa dohody pod prístreškom alebo vo veľkom stane (stan má možnosť odobratia bočných stien).

Pre fungovanie stredovekej hygieny je potrebný blízky prístup ku čistej tečúcej vode, v opačnom prípade bude iba teoretická ukážka a výklad o postupoch.

Obsahom stredovekej hygieny je drevená kaďa, vedrá, prenosné ohnisko, kotol na ohrev vody so stojanom, poličky, plachty, kožušiny, bylinky, oleje, stoličky, hrebene a podobne, v prípade dohody, prístrešok alebo stan.

Ubytovanie v chatách

Referencie

Už niekoľko desiatok firiem bolo spokojných s našimi službami a s viacerými firmami sa stretávame takmer pravidelne každým rokom. Bude nám potešením privítať aj vás na našich chatách.

Napísali nám

Dobry den p. Chrapciak,
Kedze sme sa nerozlucili osobne, chceli by sme Vam aspon takto mailom podakovat za chvile, ktore sme u vas stravili. Dakujeme za super program (pozdravujeme aj instruktorov Petra a Janka), za uzasne jedlo, perfektne ubytovanie a nadherne prostredie. Vsetkym sa nam velmi pacilo

Za Adient Team Zuzana K.

Pán Chrapčiak!
Ďakujem Vám za krásne prostredie, ktoré ste nám vytvorili a poskytli, a tiež za starostlivosť a milé prijatie. Máte to veľmi pekné a moc sa nám všetkým u Vás páčilo!! Želám dobrých klientov a nech sa Vám darí! Pozdravujem aj Vašu manželku, ktorá je veľmi príjemná a milá!
Do videnia! S pozdravom,

Danica B.

Dobrý deň,
Rada by som Vám poďakovala za krásne strávený weekend na Vašej chate Uhorčík. Cítili sme sa výborne, ubytovanie je krásne, celá chata je veľmi pekne zariadená, čistučká, je v nej príjemné teplo a prasiatko, ktoré ste nám dali pripraviť bolo úžasné, dojedáme ho ešte teraz doma. Budem vás odporúčať a určite sa k Vám vrátime aj v letných, jarných alebo jesenných mesiacoch. S pozdravom,

Iveta I.

Hodnotili všetci a zo škály 0 až 10 /pričom desať bol top - to najlepšie/ ste "obdržali takmer vo všetkých prípadoch tú desiatku. Blahoželám Vám.

Lenka V.

Este raz Vam chceme podakovat za skvelu svatbu aku ste nam pomohli urobit a za Vasu pomoc.

Lenka a Jiri M.

Este raz Vam vsetkym chcem podakovat za uzasny tabor. Danko mi o nom rozpraval az po Liptovsky Hradok.... On nechce byt ako Peter Sagan - lebo ze taky nikdy nebude, ale chcel by byt ako jeho treneri - zjavne ste na neho urobili dobry dojem.

Dana T.

Ako spokojný rodič vyslovujem veľké ďakujem celému Kempu Petra Sagana:-)

Sylvia B.

Pobyt u Vás nám priniesol veľa radosti. Do Terchovej sme pricestovali dvaja, ale od Chrapčiakov sme do Prahy cestovali už traja. Budúci rok sa k Vám zas vrátime aj s drobcom.

Ďakujeme, rodina R.

Vážený pán Chrapčiak,
v úvode sa chcem ešte raz poďakovať za výborné zvládnutie celej našej akcie, Vaše zariadenie je nádherne, funkčne a plne vybavené pre firemné akcie takého rozsahu, ako sme požadovali. Nad rámec je Vaša ochota a kvalita poskytnutých služieb, ako aj vynikajúca strava. Ohlasy od mojich kolegov boli len v superlatívoch. Ešte raz vďaka, radi sa k Vám vrátime.

Silvia B., referent obchodu, WALMARK, s.r.o.

Dobry den,
chcela by som Vam podakovat za prijemne stravene dva dni u Vas. Ohlasy od kolegov boli velmi dobre. Dakujem za spolupracu.
S pozdravom

Mgr. Alexandra L., projektový koordinátor Kancelária projektového a programového riadenia, Poštová banka, a.s.

Príjemné popoludnie, pán Chrapčiak,
Za všetkých ďakujem za skvelý víkend.
Môžem tlmočiť len spokojnosť, určite sa ešte uvidíme :-)
S pozdravom

Ing. Mária B., riaditeľka oblasti, Slovenská sporiteľňa a.s.

To my bychom chtěli poděkovat Vám za nádherný čas, za krásné ubytování a za příkladnou péči. Od počátečního objednání přes stravování a doplňkové služby běželo vše jako na drátkách. ... Jednoduše řečeno, cítili jsme se u Vás jako doma a vřele doporučujeme Vaše služby dalším zájemcům. Do budoucnosti Vám přejeme hodně úspěchů a mnoho dalších spokojených rekreantů.

Jiří V., Strategic Risk Management, Slovenská sporiteľňa, a. s.

Kolegovia boli velmi spokojni. Opat raz Vam velmi dakujem.

Maria H., Event Manager EMEA, ESET, spol. s r.o.

Chcel by som Vam podakovat za prijemne ubytovanie a perfektnu stravu. Tak ako minuly rok aj teraz sme boli velmi spokojni :-). Chata je stale velmi pekna a vyzaruje z nej pohoda. Co sa jedla tyka, myslim, ze vsetci boli nadmieru spokojni a napratali si brucha az nevladali resuscitovat:-). Verim, ze spolupraca je obojstranne prospesna, a ze budeme moct rovnako spolu pokracovat aj dalsie roky.

Michal B., hiking.sk

...ďakujem, bolo u Vás veľmi príjemne a pekne.

Miloš D., Riaditeľ obchodnej siete, Home Credit Slovakia, a.s.

Posielam Vám veľkú pochvalu z Fira. Veľmi sa nám u Vás páčilo, všetko bolo super. ... Ešte raz ďakujem za super víkend.

Ing. Eva Z., FIRO-tour s.r.o.

Dobrý deň prajem milá pani Chrapčiaková, ďakujem za recepty, preposlala som účastníkom „zájazdu“ lebo veľmi chutili. Som zvedavá či sa mi to tak famózne podarí ako Vám. Ďakujeme Vám za starostlivosť a príjemnú atmosféru a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Miroslava Ž., generálne riaditeľstvo, Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Dobry den pan Chrapciak, Este raz vam chcem podakovat za teambuilding, bol to pre vsetkych zazitok. Prosim tlmocte moje podakovanie dalej. Dufam ze sme chatu zanechali v dobrom stave.

Stanislava M., Groupage manager, GEFCO SLOVAKIA

Posielame poďakovanie nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Maďarska a Litvy. Výborné ubytovanie, krásne chaty, chutná pravá slovenská strava, všade prvky slovenskej tradície a ľudovej tvorivosti, už i v názvoch chát :) Nemohli sme nájsť lepšie miesto na reprezentáciu Slovenska v našej nadnárodnej spoločnosti. To všetko okorenené varením guláša s full servisom a perfektným team buildingom v okolitých osadách. Počasie nás nedostalo, ale dostala nás všetkých neopakovateľná atmosféra pri Terchovskej muzike! Ďakujeme!

Mgr. Perla G., General Manager, DINERAS SLOVAKIA, s.r.o.

Ubytovanie v chatách a služby

Domáca kuchyňa

Varíme chutné jedlá, tradičné aj špeciality. Raňajky podávame formou švédskych stolov. Stravu podávame aj formou polpenzie alebo plnej penzie.

Radi vám pripravíme ponuku na mieru

Vyžiadať cenovú ponuku / zaslať dotaz

Pre koho je program určený

 • Firmy a organizácie, ktoré hľadajú nevšednú formu teambuldingu, chcú zlepšiť komunikáciu a spoluprácu v rámci tímu.
 • Pre rodinné skupiny s deťmi, ktoré majú radi prírodu a súťaženie.

Na čo sa môžete tešiť

 • atraktívny teambuildingový program na mieru,
 • ubytovanie v luxusných 3* chatách, každá izba s vlastnou kúpeľňou a wc,
 • stravovanie formou raňajok, polpenzie alebo plnej penzie,
 • domácka atmosféra a zázemie našich chát,
 • ihrisko pre deti a športové ihrisko v areáli chaty,
 • herňa (stolný futbal, šípky, spol. hry) a spoločenská miestnosť v chate,
 • neobmedzený wifi internet.
 
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
© 2022 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webstránok: Intensic
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *