Hrad Strečno bude počas tohto podujatia prvýkrát v tomto roku otvorený od 20.00 hod. takmer do polnoci. Už v sobotu 18. mája okrem nevšednej nočnej atmosféry spestrí prehliadku ohňové predstavenie o 22.00 hod.

Noc v múzeu aj s bábkovým divadlom

V súvislosti s IX. ročníkom európskeho podujatia Noc múzeí a galérií 2013 Považské múzeum v Žiline pripravilo pre svojich návštevníkov dve lákavé ponuky. Hrad Strečno bude počas tohto podujatia prvýkrát v tomto roku otvorený od 20.00 hod. takmer do polnoci.

„Nočné prehliadky hradu patria k našim najobľúbenejším a najnavštevovanejším podujatiam. Počas letnej sezóny sú preto do programu zaradené niekoľkokrát. Aby návštevníci zažili vždy niečo nové, bude aj v tomto roku každá nočná prehliadka ladená do inej tematiky,“ uviedol Ladislav Cimerák, riaditeľ Považského múzea v Žiline. Už v sobotu 18. mája okrem nevšednej nočnej atmosféry spestrí prehliadku ohňové predstavenie o 22.00 hod. Verejnosti bude sprístupnená aj dielňa konzervátora keramiky v podhradí, kde bude predstavená čerstvo rekonštruovaná keramika z Púchova a z Varína.

Už druhý rok sa do Noci múzeí a galérií zapojí aj areál Budatínskeho hradu. Jedinečná drotárska výstava bude v sobotu 18. mája 2013 sprístupnená výnimočne do 20.00 hod. Okrem toho sa v areáli o 17.00 hod. predstaví Bábkové divadlo Žilina s inscenáciou Kata dcéra kata, ktorá plná humoru, paródie a vtipu predstavuje legendu kastelána z Budatínskeho hradu, ktorý má záujem o slúžku radného pána. „Bábkové divadlo v Žiline je momentálne kvôli rekonštrukcii zatvorené. Naše tvorivé aktivity však rozhodne neutíchajú a sme radi, že sa môžeme našim divákom tentokrát predstaviť priamo v prostredí, s ktorým je príbeh spojený,“ uviedol Peter Tabaček, riaditeľ Bábkového divadla Žilina.

Organizátorom nočnej prehliadky hradu Strečno, prehliadky výstavy drotARStvo a inscenácie Kata dcéra kata v areáli Budatínskeho hradu v sobotu 18. mája 2013 v rámci podujatia Noc múzeí a galérií 2013 je Žilinský samosprávny kraj, Považské múzeum v Žiline a Bábkové divadlo Žilina.

Autor: Foto (Milo Fabian): Kata dcéra kata

Považské múzeum v Žiline
PhDr. Anna Maršalová
kultúrny manažér
Topoľová 1
010 03 Žilina
Tel:+421 41 500 15 11
marsalova@pmza.sk
www.pmza.sk

GPS súradnice
49° 14′ 13,272″ N
18° 44′ 5,110″ E
 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *