Rozhľadňa Strečno Špicák

Rozhľadňa Strečno Špicák

Nová rozhľadňa Strečno poskytuje krásny panoramatický výhľad na Žilinskú kotlinu s okolitými vrchmi. Okrem toho z rozhľadne uvidíte štyri hrady, ten najbližší, hrad Strečno, budete mať ako na dlani. Pokiaľ sa chystáte na výlet v okolí Strečna, tento zaujímavý turistický bod by ste určite nemali vynechať.

Výstup na rozhľadňu začíname z parkoviska pod hradom Strečno. Hneď pri parkovisku je umiestnená informačná tabuľa, kde si môžeme prečítať základné fakty o rozhľadni. Turistická navigačná tabuľa nás z parkoviska smeruje k vyhliadkovej veži a uvádza dobu výstupu 40 minút.

Stúpanie je pomerne strmé, avšak odmenou nám budú naozaj krásne panoramatické výhľady. Cestou narazíte na niekoľko informačných tabúľ, kde si môžete prečítať zaujímavé informácie o prírode a okolí. Už po prvom výstupe lesom sa dostaneme na otvorený priestor, odkiaľ je pekný výhľad na mohylu francúzskych partizánov. Pokračujeme vo výstupe lesným porastom, môžete tu vidieť zaujímavé prírodné výtvory, lesné vtáctvo, pri troche štastia aj veverice v stromových porastoch.

Po záverečnom výstupe sa dostávame k rozhľadni. Výhľady sú naozaj krásne, vidíme hrad Strečno, Starý hrad, obec Strečno aj Domašínsky meander. Smerom na Žilinu vidieť Vodné dielo Žilina, priemyselný park KIA , mesto Žilina a dovidieť až na Lietavský hrad. 

Nadmorská výška: 620 m n. m.
Pôdorys: 3400 x 3400 mm
Výška rozhľadne: 8200 mm
Materiál: drevo / drewno / wood
Projekt stavby: Archekta, s.r.o. Čadca,
Ing. Stanislav Mikovčák a kol.
Realizátor: OPS Strečno, s.r.o.
Technická pomoc: Pozemkové spoločenstvo Strečno,
Maruna, s.r.o. Terchová, KST Uhlík Strečno
Realizácia: 10 – 11/2017

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránok: Intensic
Nájdete nás aj tu: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Môžeme Vám poradiť?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte otázku ohľadom ubytovania, chcete vedieť, či je voľný termín?

Vaše meno: *

Váš e-mail: *

Váš telefón: *

Vaša otázka: *